Meloni: Elon Musk nem jelent veszélyt a demokráciára, Soros György igen
Nyilvánosan is védelmébe vette Elon Muskot az olasz miniszterelnök.
Van a honi médiának egy különös szegmense; az itt dolgozó szerkesztők, cikkfaragók egy jól körülhatárolható szociokulturális kör tagjai, egyazon „szellemi gettó” lakói.
„Amikor szerdán kora reggel egy angol nyelvű hírportálon olvastam a hírt, hogy meghalt George Pell bíboros, éreztem, hogy a hazai média egyik része önmaga lényegéhez hűen nem épp »gusztusosan« fogja tálalni a szomorú hírt. Nem tévedtem. Olvasgattam (külföldi portálokat is), jegyzeteltem, s úgy döntöttem, várok egy napot, majd akkor foglalkozom a témával. Időközben megjelent az egyik magyar hetilap portálján egy kiváló szöveg, amelyet minden olvasónak figyelmébe ajánlok.
Köztudott, hogy az ausztrál bíborost a 2010-es évek végén szexuális visszaélés vádjával börtönbüntetésre ítélték. Annak idején az ügyet nyomon követtem, s a beszámolók olvastán azt éreztem, a vád rozoga lábakon áll. S lőn: az ausztrál legfelsőbb bíróság megsemmisítette az ítéletet, s a börtönben töltött több mint négyszáz napnyi fogság után a bíborost szabadlábra helyezték. Megismétlem:
Ha tehát Pell bíboros ellen nincs hatályos, elmarasztaló ítélet, akkor nem lehet – ráadásul épp halála napján! – »pedofíliával«, »gyermekmolesztálással« összefüggésbe hozni a nevét.
(...)
Nálunk más a helyzet. Van a honi médiának egy különös szegmense; az itt dolgozó szerkesztők, cikkfaragók egy jól körülhatárolható szociokulturális kör tagjai, egyazon »szellemi gettó« lakói. »Szellemi gettót« írok, mert ezek a médiumok a gyűlöletnek olyan falát húzták föl, amely sokszor lehetetlenné teszi az értelmes, higgadt párbeszédet, a tények előítélet-mentes tálalását. Ennek a »gettó«-nak egyik legjelesebb lakója a nyíltan egyházellenes 444.hu, de a többi, alább említendő »szellemi« társ sem marad le tőle.”
Nyitókép: MTI/EPA/Massimo Percossi